اشکال وارد بر ترموستات هانیول

مشکل :

ترموستات اتاقی دما را زیاد نشان میدهد.

راه حل:
کالیبراسیون یعنی اصلاح خطای اندازه گیری و نمایش و کنترل دما
در موارد زیادی پیش می آید که ترموستات ( یا ترمستات ) اتاقی دمای اتاق را درست نمایش نمی دهد. بعضی از علل خطای اندازه گیری و نمایش دما عبارتند از :
– مناسب نبودن محل نصب. بعنوان مثال ترموستات بالای رادیاتور یا در مقابل محل وزش فن کویل نصب شده لذا در زمستان دمای ترموستات چند درجه بیشتر از دمای میانگین اتاق است.
– خطا در ترموستات بعلت مرور زمان یا عدم تنظیم یا کالیبراسیون اولیه.
ترموستات های هانیول که باعنوان ترموستات اصلی هانیول یا اصل هانیول که در بازار ارائه میشود قابلیت کالیبراسیون را ندارد که قابلیتی است که قطعا در ترموستات هانیول اصل  آنرا باید داشته باشد ودر حال حاضر این اشکال بر ترموستات های دیجیتال هانیول وارد است اما…
یکی از قابلیتهای اکثر ترموستات های دیجیتال CPA کالیبراسیون است.
با کالیبراسیون میتوانیم یک عدد مثبت یا منفی را با مقدار اندازه گیری شده جمع جبری کنیم تا عدد اصلاح شده دقیق مبنای نمایش و کنترل دما در ترموستات شود.
فرض میکنیم در دیوار پشت ترموستات لوله آب گرم عبور کرده و دمای میانگین اتاق 24 درجه است. اما ترموستات بعلت گرم تر بودن دیوار دما را 29 درجه نشان میدهد. کافی است وارد منوی کالیبراسیون شویم و اگر قبلا ترموستات کالیبره نشده، عدد “5-” را در آن ثبت نماییم. اکنون ترموستات عدد ” 24 = 5 – 29 ” نشان میدهد و مبنای کنترل فن کویل یا دستگاه گرمایش نصب شده قرار میدهد.

ناگفته نماند که بعید بنظر میرسد که ترموستات ارجینال هانیول یا به عبارت دیگر هانیول اصل یا هانیول اصلی فاقد این مزیت و قابلیت باشد الا اینکه ترموستات های عرضه شده هانیول در ایران تا کنون فاقد این مزیت بوده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 13 =