به گزارش تاسیسات نیوز، فرماندار شهرستان خوسف گفت: نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی برق در شهرستان خوسف تا پایان سال توسط سرمایه‌گذاری خارجی احداث می‌شود.

محمد شفیعی در بیرجند اظهار داشت: نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی برق در شهرستان خوسف تا پایان سال توسط سرمایه‌گذاران خارجی احداث می‌شود.
وی افزود: این پروژه با مشارکت سرمایه‌گذارانی از کشورهای آفریقای جنوبی و کره جنوبی با حدود ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار ساخته می‌شود و عملیات اجرایی آن از یک‌ماه پیش آغاز شده و به صورت رسمی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی کلنگ‌زنی می‌شود.
فرماندار خوسف گفت: سرمایه‌گذار خارجی برای افزایش و گسترش ظرفیت نیروگاه به ۳۰ مگاوات در فازهای بعدی اعلام آمادگی کرده است.
ایشان : برخی از قوانین که برای تنگ کردن فضای سرمایه‌گذاری و خلاقیت در گذشته وضع شده باید رفع شود و نسبت به تسهیل روند سرمایه‌گذاری در تمام بخش‌ها اقدام شود در غیر این صورت سرمایه‌گذاران به مکان‌های دیگری خواهند رفت و این امر با سیاست‌های اشتغال‌زایی در تناقض است.
شفیعی تعداد اشتغال مستقیم این طرح را ۵۰ نفر در دوره ساخت و ۱۰ نفر پس از اتمام پروژه دانست و افزود: عملیات ساخت پروژه توسط شرکت ایتالیایی اجرا و با توجه به پتانسیل‌های منطقه و فراهم بودن شرایط قول‌های خوبی درخصوص راه‌اندازی نیروگاه طبق برنامه زمان‌بندی شده دریافت کردیم و این اطمینان به سرمایه‌گذاران داده شد که از تمام امکانات برای حمایت از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه‌گذاری در شهرستان خوسف استفاده خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: چند طرح مشابه نیز در اندازه‌های کوچکتر توسط سرمایه‌گذاران داخلی در حال اخذ مجوز‌ها است که عملیات اجرایی این پروژه‌ها نیز در آینده انجام می‌شود.
فرماندار خوسف گفت: یک نیروگاه دیگر نیز در توسط سرمایه‌گذار خارجی اعلام آمادگی شده است که در چند ماه آینده پس از قطعی شدن اطلاع‌رسانی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یازده =